GEÇEN yıl tarih yazarak şampiyon olan Trabzonspor, tersine tarih yazmaya devam ediyor. Geçen yıl çok başarılı bir sezon geçirdikten sonra transferde yapılan büyük yanlışlar Trabzonspor’u çıkmaz sokmuştur. Ne acıdır ki 38 yıl sonra şampiyon olan Trabzonspor’un bugün itibariyle ne başkanı, ne de teknik direktörü kulüpte değildir. Bu acı gerçek futbol camiasına tez olarak yazılmalı ve sunulmalıdır. Daha çok çeşitli defalarda yazdığımız gibi şampiyon takımla oyuncu üzerinden bu kadar oynarsanız tersine tarih yazmak gayet doğal sonuç olur. Trabzonspor’un özellikle teknik direktör Abdullah Avcı’nın büyük başarısından sonra Trabzonspor’a büyük talihsizlik yaşatmıştır. Şampiyon kadro bu kadar alakasız , yetersiz oyuncu katarak hem kadrosuna hem de ekonomisine büyük darbe vurmuştur. Hal böyleyken geldiğimiz noktada giden gitmiştir. Gelecek sezonlarda da zor dostum zor şarkısını çok daha söyleriz.
MAÇA gelince yukarda belirtiğim bu sıkıntılardan sonra sahada ki sıkıntıları da dile getirirsek Trabzonspor’un hedefi olan Fenerbahçe karşısında hedefsiz kalmasının sonucu hem skora hem de oynanan futbola yansıması da doğaldır. Oyuna çok kötü başlayan Trabzonspor, ilk 15 dakikada Fener sahasına geçemedi. Bu sürede de hem gol yedi hem de pozisyonlara maruz kaldı. İlk yarının sonlarına doğru toparlanınca önce Hamsik ile daha sonra Larsen ile iki pozisyondan yararlanamadı. İkinci yarıda aynı senaryo devam etti. Trabzonspor biraz toparlanır gibi olsa da oyun olarak bir gelişme gösteremedi. Uğurcan üç gol yemesine rağmen en az 5-6 pozisyon kurtarması olayın vahametinin ne derecede olduğunu ortaya koymuştur. Bu sezon zaten bitmiştir. Bu oyuncuların çoğu gözden çıkarılmıştır.