SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Uğurcan Çakır’dan flaş açıklamalar! Avrupa'ya gitmek istiyorum

Uğurcan Çakır’dan flaş açıklamalar! Avrupa'ya gitmek istiyorum

13 Mayıs 2022 Cuma - 17:24

Trabzonspor’un kaptanı Uğurcan Çakır konuştu.

Trabzonspor’un kaptanı Uğurcan Çakır açıklamalarda bulundu.

Uğurcan Çakır şunları söyledi;

Hayal ediyordum. Çocukluğumdan beri Trabzonsporluyum. Trabzonspor futbol okullarında oynadım sonra kaptan olmak nasip oldu. Trabzonspor’la şampiyonla olmak benim hedefim olmuştu. Bu hedefi gerçekleştiği için çok mutluyum. Mutlu sonra hepimiz ulaştık. Çocuk iken hayal ediyordum ama sonradan hedef oldu ve bunu da gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.

Altyapıdan itibaren çok hoca ile çalıştım. A takımda da çok hocayla çalıştım. Hepsiyle görüşüyorum. Altyapıda 2 sene oynadım. Sonra A takıma çıktım. 1461’e gittim. Altyapı hocalarının zerinde emekleri var. Onur abi Hakan abiye çalıştım. Hepsinden bir şeyler öğrendim. Hocalarıma teşekkür diyorum. Onur Abi problemler yaşadı. Fenerbahçe maçında kaleyi aldım. O sezon çok iyi performans sergiledim. O maç benim için kırılma anı oldu diyebilirim.

Geçen seneden beri yakaladığımız bir ivme vardı. Abdullah Hocayı biliyorduk. Sezon başından beri yaptıkları beni inandırdı. Bana da transfer teklifleri gelmişti. Çok iyi bir hocaya sahibiz. Geçen seneden hissetmiştik. Trabzonspor’un şampiyonluğu benim için her şeyden transferden bile önemli. Hala öyle düşünüyorum. Dünyanın en iyi üç kalecisinden biri inşallah olurum. Bende onun için çalışıyorum.

AVRUPA’YA GİTMEK İSTİYORUM

Trabzonspor’da oynadığımdan beri çok büyük fedakarlık yaptık. Kulüpte bizim için yaptı. Hedeflerim arasında Avrupa’ya gitmek var. Çok mantıklı teklif gelirse gitmek istiyorum. Teklifler geldi aslında ama ben hep ortada kaldım. Başkanımız ne derse onu yapmak istedim. Mantıklı teklif olursa bu sezon gitmek istiyorum artık. Tekliflerin hangi kulüplerden geleceği konumu sırası önemli. Gitmek için gitmek istemiyorum. Gideceğim takımdan bir basamak daha yükselip daha büyük takımlara gidebileceğim bir takıma gitmek istiyorum.

Kampa başladığımızda Abdullah Hoca direk Trabzonspor bu sene şampiyon olacak dedi. Buna bütün takımı inandırdı. Geçen sezondan da özgüvenimiz yüksekti ve Hocaya inancımız çok fazlaydı. Harika bir şekilde çok mücadele ettik ve çok çalıştık. Herkesin birbirine toleransı çok fazlaydı. Bu şampiyonluk yolunda en büyük etken. Dengeyi kuran tabi ki Abdullah Hocaydı. Daha kampta şampiyon olacağımızı söylemişti. Ben Abdullah Hocanı Başakşehir’de yaptıkları, Beşiktaş döneminde saygı duyduğum bir isimdi. Çok karakterli iletişimi harika olan bir hoca. Burada 10 sene kalsa mutlu olurum. Çok iyi bir ekibi var. Çok çalışkan bir hoca.

Çok kırılma anı oldu. Her maçı kazanmak istiyorduk. İçerdeki Fenerbahçe maçı, Beşiktaş maçı. Bunlar takımı kenetleyen maçlar oldu. Mağlubiyette dağılma olmadı. Özgüvenimiz yüksekti. Buda birbirini ne kadar tanıyan bir takım olduğumuzu gösteriyor. Abdullah Hoca bu maç final diyordu. Hep final oynadık, ne zaman bitecek dedik. Adana Demir maçında çok zorlandık. Herkesin performansı istediği gibi olmayabiliyor. Takımdaşlık arkadaşlıkla birbirimizin açığını kapatmaya çalıştık. Buda bizi önemli yapan şeydi.

Büyük farkla öndeydik, bu bizi rehavete sokmadı. Baskı olabiliyordu ama süreci iyi atlattık. Kaygı artıkça performans veremiyorsunuz. Yolun sonu şampiyonluk oldu.

Antalyaspor maçında maç bitmeden seyirciler girdi ben çıkarmaya çalışıyordum. Maç bitince soyunma odasına kotum. Koridorda ağladım. Ben profesyonel olsam da taraftar olarak çok yoğun duygular hissettim. 1 saat ağlamışımdır.

Pozisyonda penaltı oldu kurtaracağıma emindim. Kurtaracağımı hissetmiştim. Antalyaspor ilk maçta penaltı golü yemişti. Bana görev düştü ve en iyisini yapmak için konsantre olmuştum. Penaltı biraz şanstı ama bu iş bugün bitecek dedim.

Ben sırtımı taraftara dönüyorum onlarda sağ olsun desteliyorlar. İç sahada inanılmaz destek her gittiğimiz yere geliyorlar. Teşekkür ediyoruz. Bende onlar gibi taraftarım.

Euro 2020 çok zor oldu. Üzdük milletimizi. 3 maç oynuyorsunuz anıl performanslar etki ediyor. Ben işimi yaparken vicdanım rahattı. Ülken için oynuyorsun. Yazılanları çok okumadım. Ben sahada her şeyimi verdim. Şanlı formayı giyebilmek için çok çalıştım. Euro 2020 giderken vicdanım rahattı. Takım halinde kötü performans sergiledik. Hatalarımızdan ders çıkararak daha iyi olmaya çalışacağız. Psikolojik destek alıyorum. Çok umursamadım, vicdanım çok rahat.

KARDEŞ DEDİĞİNİZ KULÜP BUNU YAPIYOR

Benim arada anlatmak istediğim Trabzonspor taraftarı gözden geçişsin. Tabi ki kimseyi şiddeti çağırmadım. Isınmadan itibaren ne sahaya ne tribüne tahrikim yok. Kardeş kulüpsünüz ki ısınmadan itibaren ne yaptık ki ne bulursa attılar. Bu hiç hoş değildi. Türk futbolu adına da çok çirkin görüntüler oluştu. Trabzonspor kardeş dediği kulüpten bunu gördü. Ogün ona çok üzüldüm. Kardeş dediğiniz kulüp bunu yapıyor. Ben tahrik kimseyi etmedim. Onlar taraftar yapabilirler doğandır. Olmaması lazım ama oluyor. Beni daha çok ateşliyor. Motivasyonum konsantrasyonum artıyor.

Küçüklüğümden beri başka futbolcuları örnek aldım. Trabzonspor’da en iyi kim oynadıysa o olmak istedim. Çok sesiz sakin biriyim. Karakterimle ahlaklı bir sporcu olmak istiyorum. Genç kardeşlerim beni kim örnek alıyorsa inşallah bende daha başarılı olurlar.

Gurbette sevgi çok artıyor. Ben İstanbul’da yaşarken hep Trabzon’da Trabzonspor maçı izlemek isterdim. 15-16 yaşında geldim. Oradaki sevgi çok büyük, anlatılmaz. Evre arası kampların Antalya’ya giderdik. Olimpiyat’taki maçları kaçırmazdık. Gurbetteki sevgi çok büyük.

Şuan hikayemizi bitiyoruz. Çekmek istediğimiz bir kaç daha kişi vardı. Onları bitirdik. Yüzde 90 tamamlandı diyebiliriz. İnşallah çok güzel bir anı olacak.

Meydanda olmak istedim. 10 metreyi yarım saatte gittik. Stattan çıkamadık. Meydan’da tabi ki olmak isterdim.

Muslera iş ahlakıyla, duruşu karakteriyle örnek aldığım kişilerin başında geliyor. Ona da teşekkür ediyorum. Konuşuyoruz a. Çok tebrik ediyor. İdol olarak gördüğüm bir insan. Dünyada Oblak çok beğeniyorum. Deheya’yı, Chelsea dedi

Bu sene benim en çok beğendiği Baysuhai’ydi. Serdar abiyi de beğeniyorum. Takım arkadaşlarım arasında Abdüş çok zorluyor. Kısa kısa dokunduğu için. Djaniny’de çok zorluyor.

Her maçtan sonra istatistiklerimi takip ediyorum. Her maç sonrası daha iyisini yapmak benim bireysel hedefimdi. Kendi geliştirmek çok önemli.

Yaklaşık 3 senedir kişisel destek alıyorum. Kaygının faza olduğu zamanlarda çok faydası oluyor. Günlük olaylarla nasıl başa çıkabileceğinizi söylüyorlar. Bana çok faydası oldu. Bezen çok büyük kırılmalar yaşayabiliyorsunuz. O kırılmaların en aza inmesini sağlamaya çalışıyorlar.

Bütün özelliklerim çok iyi oldu diye çalıştım ama en önemli özelliğim patlayıcı kuvvet diyebilirim. Ani atlayışlar yapabiliyorum.

Tarif edemiyorum olimpiyatta kupa kaldıracak olma duygusunu. Yaşamak için sabırsızlanıyorum. Bize nasip oldu. Çok büyük oyuncular oynadı Trabzonspor tarihinde onlara değil bize nasip oldu.

Düğünümden daha fazla şampiyonluk maçında heyecanlandım. Düğünümde iyiydi ama şampiyonluk maçı başka. Edemin gösterini isterdim. Dedem Uğurcan’ın dedesiyim diyordu. Mutlu oluyordu. Totemin yok. Sağlarımı yapıyorum. Dua ediyorum.

EN TEMBEL

Herkes çalışkan

EN FAZLA YEMEK YİYEN

  Arda ve ben

 

EN KOMİK

Yusuf, Dorukhan.

EN CİDDİ

Ben

EN DİSİPLİNLi

Hamsik

EN ÇALIŞKAN

Djaniny, Hamsik, Ömür, Vitor, İsmail Köybaşı

EN YETENEKLİ OYUNCUSU

Ömür, Cengiz Ünder

DÜNYANIN EN İYİ OYUNCUSU

Messi

EN KLAS

Yusuf Yazıcı

EN HIZLI OYUNCU

Gervinho, Yusuf,

EN ÇOK VE EN AZ KONUŞAN

En çok konuşan Yusuf VE Dorukhan, En kaz konuşan Ömür, ben.

DORUKHAN'LA ARKADAŞLIĞI

Dorukhan’la alt yaş kategorilerinde hep beraberdik ve aynı odalarda kalıyorduk Evini beraber tuttuk. Trabzon’u gezdik. Bende aynı siteye taşındım. Daha fazla vakit geçirmeye başladık. Yakın arkadaştık burarak gelinde beraber daha fazla vakit geçirdik.

MAREK HAMSİK

İnanılmaz profesyonel. Ç:ok çalışıyor. Herkes çok saygı duyuyor. Elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. Sakatlık yaşadı, geçmeden yardım etmek istediği. Çok saygı değer bir insan. Herkes söylediklerini can kulağı ile dinliyor.

İLLA GİDECEĞİM DEMİYORUM

Zaman gösterecek, benim ve kulübün istediği teklif olur mu zaman gösterecek. Trabzonspor için çok fedakârlık yaptım. Onlarda benim için fedakârlık yapacaktır. İlla gidiyim deme ama doğru takım ve teklif olursa gitmek istiyorum.

ŞENOL GÜNEŞ

Mendi’yi çok izliyorum. Şenol Hoca’yı izlemek isterdim.

ŞAMPİYONLUK DÖVMESİ

Şampiyonluk dövmesini dinlendikten sonra yapacağım. Nereye yapacağıma karar vermedim. İnanılmaz bir anı. Kesin yapacağım.

TRABZONSPOR’UN KALECİDEN YANA SIKINTISI OLMAZ

Erce benden de büyük çok iyi arkadaşım. Destek oldu. Rekabet olsa da birbirimize karşı güzel hissettik. Kardeşim benim. Çok iyi bir kaleci. Arda çok yetenekli çok iyi bir kaleci olacak. Çok iyi bir keleci jenerasyonumuz var. Bana güvendiler arkamda durdular. Trabzonspor’un kaleciden yana bir sıkıntısı olacağını düşünmüyorum.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap