UEFA Avrupa Ligi Yarı Final ilk maçlarında bu akşam Benfica-Juventus ve Sevilla-Valencia karşılaşmaları oynandı.
Estadio da Luz Stadında oynanan Benfica-Juventus maçını FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır yönetti. Çakırın yardımcılığını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yaptı. Maça hızlı başlayan Benfica, ilk golünü 3. dakikada Ezequiel Garayin ayağından bulurken, ilk yarı da 1-0 tamamlandı. Ardından Juventus 73. dakikada Carlos Tevez ile skoru 1-1 yaptı. Fakat Portekiz temsilcisi 84. dakikada Rodrigo Lima ile tekrar öne geçti ve Benfica mücadeleden 2-1 galip ayrıldı.
Bu akşam yarı finalde oynanan ikinci maçta ise iki İspanya temsilcisi karşı karşıya geldi. Maçta ev sahibi Sevilla, rakibi Valenciayı 2-0 mağlup etti. Sevillanın gollerini 33. dakikada Stephane Mbia ve 36. dakikada Carlos Bacca kaydetti. Yarı final rövanş maçları 1 Mayıs Perşembe günü oynanacak.