SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Crypto.com saldırısında 15 milyon dolarlık Ethereum çalındı!

Crypto.com saldırısında 15 milyon dolarlık Ethereum çalındı!

18 Ocak 2022 Salı - 14:31

Crypto.com saldırısında yapılan vurgunun bedeli ortaya çıktı. Görünüşe göre 15 milyon değerinde Ethereum hesaplardan çalınmış. İşte detaylar.

1 Ocak Pazartesi günü bir kripto para vurgunu daha gerçekleşmişti. Popüler kripto ticaret platformu Crypto.com üzerinden bazı hesaplarda gerçekleşen soygunun maliyeti belli oldu.

Crypto.com üzerinden bazı “yetkisiz faaliyetler” nedeniyle tüm para yatırma ve çekme işlemleri askıya alındı. Ancak, hesapların güvende olduğu kısa sürede belirtildi ve ardından bazı hesapları geri ve para çekme hizmetlerini yeniden aktif edildi.

Ancak sosyal medyada kısa sürede onbinlerce dolar değerinde kripto paranın kaybolduğu dile getirildi. Crypto.com hesapların güvenli olduğunu iddia etse de son saldırının faturası ortaya çıktı. 15 milyon dolar veya en az 4.600 ETH kaybedildiği belirtildi.

Fonlar Tornado Cash kullanılarak taşınmış. Bu durumda izlerini sürmeyi zorlaştıran bir etken. Ancak son zamanlarda artan bu vurgun haberleri kullanıcıları endişelendirmeye başladı. Kripto para camiasında yaşanan bu soygunlar yatırımcıları korkutmaya başladı. Ayrıca güvenlik önlemlerinin ne kadar önemli olduğu da tekrar gündeme geldi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap