SON DAKİKAHaber > Teknoloji > GTA 6 resmi olarak Rockstar Games tarafından duyuruldu!

GTA 6 resmi olarak Rockstar Games tarafından duyuruldu!

10 Kasım 2023 Cuma - 17:16
Oyunseverler tarafından 10 yıldan uzun süredir beklenen GTA 6 (Grand Theft Auto), Rockstar Games tarafından resmi olarak duyuruldu.

Geçtiğimiz aylarda yine sızıntılarla gündeme gelen bu oyun ilk kez Rockstar Games tarafından onaylanırken, X'te (eski adıyla twitter) paylaşılan gönderi ise 1 Milyonun üzerinde beğeni aldı. Peki GTA VI ne zaman çıkacak? İşte tüm detaylar haberimizde

Dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan Take Two'nun bünyesindeki Rockstar Games, yıllardır her çıkardıkları oyun ile sektörde bomba etkisi yaratıyor. Milyonlarca dolarlık oyunlar yapan şirket her seferinde beklentileri karşılarken dünyanın en çok bilinen oyunu olan GTA'nın 6. oyununun resmi olarak duyurulması ile beraber gözler tekrardan ABD'li şirketin üzerine yöneldi.

ARADAN 10 YIL GEÇMİŞTİ

17 Eylül 2013 tarihinde konsol platformuna çıkan GTA 5 (Grand Theft Auto V), aradan 10 yıl geçmesine rağmen hala en çok oynanan oyunlar arasında. Yıllar içerisinde de birçok geliştirme alan bu oyun GTA Online ile son birkaç yıldır ayakta duruyordu. Söylentilere göre sırf GTA Online üzerinden 7.7 milyar dolar kazanan Rockstar Games, yıllardır beklenen oyunu resmi olarak yaptıklarını sosyal medya platformu olan X'te paylaştı. 150 milyonun üzerinde etkileşim alan gönderi ise 1.5 milyonun üzerinde beğeni aldı.

GTA 6'NIN ÇIKIŞ TARİHİ

Birkaç ay önce GTA 6 sızıntıları ile reddit gibi önemli platformlar çalkalanırken oyunseverlerin meraklı bekleyişi sonunda bitti. Rockstar Games yaptıkları paylaşımda Aralık ayında oyunun ilk fragmanını yayınlayacaklarını açıkladı. Paylaşımın ardından sosyal medyada dönen başka bir iddia ise Rockstar'ın en ünlü oyun serisini 7 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşecek olan The Game Awards'ta tanıtacağı yönünde oldu. Rockstar genellikle milyon dolarlık oyunlarını rastgele, önemsiz bir günde bir anda yayınlaması ile bilinirdi fakat bu sefer bir değişikliğe karar vermiş gibi görünüyorlar.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap