SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Instagram profilim için Doğrulanmış Rozeti (Mavi Tik) nasıl talep ederim?

Instagram profilim için Doğrulanmış Rozeti (Mavi Tik) nasıl talep ederim?

24 Ocak 2022 Pazartesi - 17:37

Instagram profilinize Doğrulanmış Rozeti (Mavi Tik) talep etmeniz için izlemeniz gereke adımları sizler için sıraladık. İşte o adımlar!

Doğrulanmış rozeti, birçok Instagram kullanıcısının sahip olmak istediği bir hesap doğrulama ikonu. Bilmeyenler için daha detaylı olarak açıklamak gerekirse; doğrulanmış rozeti, aramada ve profilde Instagram hesaplarının yanında görünen bir onay simgesidir. Instagram'ın bir hesabın tanınmış kişiyi, ünlüyü veya markayı temsil eden gerçek varlık olduğunu onayladığı anlamına gelir. Doğrulanmış rozetini, tanınmış kişi veya markaları desteklemek ya da tanımak için kullanılıyor. Bu içeriğimizde Instagram profilim için doğrulanmış rozetini nasıl talep edeceğinizi basit adımlarla anlatıyor olacağız.

Instagram profilim için doğrulanmış rozeti nasıl talep ederim?

Doğrulanmış rozeti, insanların tanınmış kişi ve markalara ait gerçek hesapları bulmasına yardımcı olan bir araçtır ve bunun dikkate değer ve özgün bir Instagram hesabı olduğunu doğruladığımız anlamına gelir. Doğrulanmış rozeti; önem, yetki veya konu uzmanlığı gösteren bir sembol değildir.

Doğrulandıktan sonra, hesabınızdaki kullanıcı adını değiştiremezsiniz ve doğrulama farklı bir hesaba aktarılamaz. Tanınmış kişileri veya başkalarını taklit eden Instagram hesapları Topluluk Kurallarımıza aykırıdır ve Instagram'da bunlara izin verilmez. Ayrıca çoğu tanınmış kişi Instagram'da hesabını doğrulasa da, her tanınmış kişinin doğrulanmış rozeti olmadığını da ayrıca belirtelim.

Instagram profilinize doğrulanmış rozeti talep etmeniz için izlemeniz gereke adımlar

  • Doğrulanmış rozeti talep ettiğiniz hesaba giriş yaptığınızdan emin olun.

  • Profilinize gitmek için profile simgesine veya sağ alttaki profil resminize dokunun.

  • Sağ üstteki three lines stacked on top of each other simgesine ve ardından a symbol circle gearAyarlar'a dokunun.

  • Hesap seçeneğine ve ardından Doğrulama iste'ye dokunun.

  • Adınızı ve soyadınızı girin ve koşulları karşılayan bir kimlik belgesi gönderin (ör. devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik belgesi veya resmi işletme belgeleri).

  • Ekrandaki talimatları izleyin.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap