SON DAKİKAHaber > Teknoloji > Instagram'dan gençler için yeni özellik

Instagram'dan gençler için yeni özellik

21 Ocak 2024 Pazar - 15:46
Sosyal medya uygulaması Instagram, genç kullanıcıların uygulamada geçirdiği süreyi sınırlamak için gece uyarısı özelliğini duyurdu.

Sosyal medya platformu Instagram, gençleri hedefleyen yeni bir özelliğini duyurdu. Bu özellik "farkındalık özelliği" olarak belirtiliyor.

Bu özellikle, belli bir yaşın altındaki bir kullanıcı Reels’te veya doğrudan mesajlarında 10 dakikadan fazla gezindiğinde, uygulamayı kapatmasını ve yatmasını önerecek.

OTOMOTİK DEVREYE GİRECEK

Instagram, kullanıcılara “Ara verme zamanı gelmedi mi?” bildiriminin ardından “Geç oluyor, Instagram’ı kapatmayı düşünmelisin” gibi bir mesaj gönderecek. Bu bildirim, akşam saat 22.00’den sonra otomatik olarak gösterilecek.

VARSAYILAN OLARAK AÇIK KALACAK

Özellik, varsayılan olarak açık olacak. Genç kullanıcıların özelliği kapatmaları veya bu uyarı mesajlarını görmemeleri için bir seçenek sunulmayacak.

HANGİ HESAPLAR İÇİN GEÇERLİ OLACAK?

Instagram, özelliğin tüm gençler için mi yoksa yalnızca 18 yaşın altındakiler için mi otomatik olarak etkinleştirileceğine dair henüz bir açıklama yapmadı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap