SON DAKİKAHaber > Teknoloji > Oyun severler bu habere çok üzülecek: Steam Türkiye'den çekiliyor!

Oyun severler bu habere çok üzülecek: Steam Türkiye'den çekiliyor!

25 Ekim 2023 Çarşamba - 09:58
Oyun satış platformu Steam Türkiye'den çekilme kararı aldığını duyurdu.

Döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle ödeme yöntemlerini çalışır hale tutmakta zorlandığını belirten Steam, 20 Kasım tarihinden itibaren Türk Lirası ile olan satışlarının kaldırılacağını ve dolar üzerinden satışa devam edileceğini açıkladı.

Dünyanın en büyük oyun satış platformu olan ve bilgisayar oyunlarının kalesi olarak adlandırılan Steam, Türk Lirası ile oyun alımını durdurduğunu açıkladı. Haberi internet sitesinin ana sayfasına eklediği "Türkiye'deki fiyatlandırma ve Steam cüzdanı bakiyeleri 20 Kasım'dan itibaren USD'ye dönüşecek" ibaresiyle duyurdu.

Steam bu kararı almasının nedenlerini ise şu şekilde belirtti:

"Arjantin ve Türkiye’de son yallarda yaşanan yüksek kur oynaklığı, oyun geliştiricilerinin bu para birimleri cinsinden uygun fiyatları seçmesini ve sürekli güncel tutmasını güç bir hale getirdi. Geliştirici buluşmalarımızda ve sohbetlerimizde bu geri bildirimle çok sık karşılaştık. Buna ek olarak bu ülkelerde/bölgelerde sürekli olarak yaşanan kur dalgalanmaları, ücretler, vergiler ve lojistik sorunlar kaynaklı olarak Steam ödeme yöntemlerini güncel ve çalışır halde tutmakta büyük güçlükler yaşadık"

CÜZDAN BAKİYESİNDEKİ TL'LER NE OLACAK?

20 Kasım 2023'te Steam cüzdanınızdaki tüm bakiye o günün döviz kuru üzerinden USD'ye çevrilecek.

ABONELİKLER DEVAM EDECEK Mİ?

Steam'de Arjantin Pesosu veya Türk Lirası cinsinden aktif bir aboneliği olan herhangi bir müşteri, aktif abonelik döneminin ardından aboneliğinin otomatik olarak sona erdiğini görecektir. Steam'deki yeni USD aboneliğine Abonelik Yönetimi Sayfasından yeniden abone olabilirsiniz. Bu sayfaya, Steam istemcisinin sağ üst köşesindeki Kullanıcı adınıza giderek, ardından Hesap ayrıntılarını seçip sayfanın üst kısmındaki Abonelikleri yönet bağlantısını tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap