SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Rusya Ay'ı ABD'ye bırakmak istemiyor!

Rusya Ay'ı ABD'ye bırakmak istemiyor!

31 Mayıs 2020 Pazar - 14:14

Rusya, Ay’dan toprak örnekleri toplamak için NASA'ya işbirliği çağrısında bulundu.

Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos), ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’yle (NASA) işbirliği çağrısında bulunarak, Ay’dan toprak örnekleri toplamak istediğini duyurdu.

Rusya Ay'ı ABD'ye bırakmak istemiyor!

Uzay savaşları kızışıyor mu? Çin'in 'Chang'e 4' adlı insansız uzay aracını Ay'ın 'karanlık yüzüne' başarıyla indirmesi ve bir de istasyon kurduğunu, ayrıca Mars çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini biliyoruz.

Bilindiği üzere dün, dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası aşıldı ve Elon Musk tarafından kurulan SpaceXNASA ortak çalışması ile ilk ticari insanlı uçuşunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Uçuşun gerçekleşmesinden 1 gün önce ise Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos), ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’yle (NASA) işbirliği çağrısında bulunarak, Ay’dan toprak örnekleri toplamak istediğini duyurdu.

Art arda gelen bu uzay çalışmaları ise, ''Neler oluyor? Uzay savaşları kızışıyor mu?'' sorusunu akıllara getirdi.

Peki Rusya Ay’dan toprak örnekleri toplayarak ne yapacak? Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos), alınacak toprak örnekleri ile Ay’ın nasıl oluştuğunu keşfetmeyi amaçladığını açıkladı.

ABD’li bilim adamları, Dünya’nın başka bir gezegenle çarpışarak Ay’ın oluşması teorisini destekliyor. Rus bilim adamları ise Ay’ın, Dünya ile birlikte oluştuğu teorisini savunuyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap