SON DAKİKAHaber > Teknoloji > Tesla'dan 1 milyon TL'lik yeni model

Tesla'dan 1 milyon TL'lik yeni model

15 Kasım 2023 Çarşamba - 16:33
Dünyada birçok otomobil kullanıcısın tercihi haline gelen elektrikli araçlar piyasada önemli bir yer almaya başladı.

Elektrikli araç markaları arasında öne çıkan Tesla, yeni otomobili Model 2'nin de müjdesini verdi. Model 2'nin Türkiye'deki satış fiyatının vergiler dahil 1 milyon TL bandında olması bekleniyor.

Elektrikli araç piyasasında Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla markası, kullanıcıların gözdesi olarak öne çıkıyor. Türkiye'de de elektrikli araç piyasasında tercih edilen önemli markalar arasında. Musk’ın yaptığı açıklamalar “Tesla Model 2” Türkiye satış fiyatının 1 milyon lira ya da altına denk gelebileceğini gösterdi.

DÜŞÜK MALİYETLİ VE KOMPAKT MODEL

Berlin’de bulunan ve kompakt otomobiller üretilmesi planlanan fabrikayı ziyaret eden Musk, çalışanlarına teşekkür etmek için yaptığı konuşmada düşük maliyetli ve kompakt elektrikli otomobillerinin de haberini verdi.

Adının “Model 2” olacağı iddia edilen düşük maliyetli otomobilin Türkiye’ye vergisiz girişinin ise 21 bin dolar olması bekleniyor. Türkiye’de 160 kw ve altı araçlara yüzde 10 vergi uygulanıyor. Daha yüksek kw’li araçlarda ise vergi oranı yüzde 50’ye çıkıyor. Bu nedenle Tesla Model 2’nin olası fiyatının 1 milyon lira veya daha altında olabileceği belirtiliyor.
Teknoloji yazarı Bilal Akgündüz konuyla ilgili T24’e şunları aktardı: “Elektrikli araç vergi düzenlemelerine göre en iyi ihtimalle 800.000 TL olacağı düşünülen bu araç oldukça rağbet görecek gibi duruyor. Bu fiyatlara günümüzde orta sınıf bir binek otomobil alınabiliyorken 160 kw giriş paketiyle sunulacağı düşünülen “Model 2” epey ses getireceğe benziyor.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap