SON DAKİKAHaber > Teknoloji > Twitter'da ''savaş'' çıktı: Elon Musk yüzlerce X hesabını sildirdi

Twitter'da ''savaş'' çıktı: Elon Musk yüzlerce X hesabını sildirdi

12 Ekim 2023 Perşembe - 13:15
Elon Musk'ın sahibi olduğu, sosyal medya platformu X, Filistin-İsrail savaşı sonrası "yalan haber" eleştirileri üzerine harekete geçerek yüzlerce hesabı sildi.

Sosyal medya platformu X, Hamas’la bağlantılı yüzlerce hesabı sildiğini açıkladı.

Şirketin bu adımı, Hamas’ın İsrail’e düzenlediği kanlı baskın sonrası sosyal medyada yayılan dezenformasyon ve yalan haberlerle ilgili eleştirilerin ardından geldi. AB, Elon Musk’ın sahibi olduğu X’e dezenformasyonla mücadele için 24 saat süre vermiş ve birliğin internet kurallarına uyulmasını istemişti.

 X CEO’su Linda Yaccarino, şirketin platformdaki yanlış bilgilerin tespiti için hızla harekete geçtiğini, kamu güvenliği için önlemleri artırdıklarını söyledi. Şirketin, platformdaki bazı hesapların askıya alınması yönündeki çağrılara uyarak birçok hesabı kapattığı belirtildi.

AB, Facebook’un sahibi olan Meta şirketine de benzer bir uyarıda bulunmuştu. Birçok kişi, Hamas’ın İsrail’e saldırısı sonrası sosyal medyanın yalan haberle mücadelede başarısız olduğunu savunmuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap