SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Twitter'dan NFT hamlesi! "Profil fotoğrafınızı NFT yapın"

Twitter'dan NFT hamlesi! "Profil fotoğrafınızı NFT yapın"

21 Ocak 2022 Cuma - 17:30

Twitter en yeni özelliğini iOS için kullanıma sundu. Bu özellik ile, NFT'leri profil fotoğrafı haline getirebileceksiniz. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Twitter, yen yılla birlikte tüm yeniliklere ayak uyduruyor diyebiliriz. Şirket daha önce NFT özelliği ile ilgili çalışmaları ile biliniyordu. Platform şimdi bu alandaki ilk adımını da attı. Artık NFT satın alan kullanıcıların profillerini farklılaştırılabilecek.

Platformda dikkat çekmenizi sağlayacak yeni özellik ilk olarak iOS kullanıcılarına sunuldu. Yeni özellik ile birlikte artık satın aldığınız NFT’yi profil fotoğrafı olarak kullanılmaya başlayabileceksiniz. Ancak şirket bir detay daha belirtti. Sadece Twitter Blue kullanıcıları bu özellikten faydalanabilecek.

Twitter'dan NFT hamlesi! "Profil fotoğrafınızı NFT yapın"

Yapılan açıklamada Twitter Blue abonelerinin bu özellikten faydalanabilmek için NFT desteği sunan bir cüzdanı hesaplarına bağlamaları gerekecek. İşte profillere bağlanabilecekleri birkaç kripto cüzdanını:

Argent
Coinbase Wallet
Ledger Live
MetaMask
Rainbow
Trust Wallet

Twitter Blue ise şu anda Türkiye’de kullanılamıyor. Özelliğin ne zaman ülkemize geleceği de belli değil. Dolayısıyla profil fotoğraflarını NFT olarak ayarlamak da şu an için Türkiye'de yapılabilecek bir özellik olarak görünmüyor. Ancak metaverse ve NFT kavramlarının hayatımıza daha fazla girdiği bu dönemde şirketin özelliği daha geniş bir kapsamda sunarak ülkemize de getirmesi çok uzun sürmeyecektir.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap