SON DAKİKAHaber > Teknoloji > Uzmanlar İkinci el araçlar için yılbaşını işaret ediyor

Uzmanlar İkinci el araçlar için yılbaşını işaret ediyor

06 Kasım 2023 Pazartesi - 13:24
Uzmanlar uyardı! İkinci el araçlar için yılbaşından sonrasını işaret ettiler

Sıfır araç tedariğinde yaşanan sıkıntılar ikinci el piyasasında fiyatların yükselmesine neden olurken ilan sitelerinde ikinci el fiyatlarının sıfır araç fiyatlarından daha yüksek hale geldiği görüldü. Son günlerde devlet tarafından alınan önlemler ikinci el piyasasında da etkisini göstererek fiyatlarda sert düşüşler yaşanmasına neden oldu.

Ticaret Bakanlığı otomotiv piyasasında aldığı önlemler ve araç bayilerinin sene sonu indirimleriyle beraber araç fiyatlarında sert düşüşler yaşanmaya başladı. Böylece fiyatlarda yüzde 25'e varan azalma görüldü.

FİYATLARIN DÜŞMESİYLE VATANDAŞ AKIN ETTİ

Yaşananlar ikinci el araçlara da yansırken ikinci el otomobil fiyatlarının düşmesini fırsat bilenler ise hafta sonu kurulan açık oto pazarına akın etti.

Düşüşten fazla etkilenmek istemeyen aracını elinden çıkarmak isterken, fiyatların daha da düşmeyeceğini düşünenler ise almak için cebine göre araçların peşine düştü.

'YILBAŞINDAN SONRA TEKRAR YÜKSELECEK'

Yoğunluğun yaşandığı oto pazarında satıcılar, herkesin şimdilik fiyat sorduğunu ancak alım yapmadığını dile getirirken, düşen fiyatların yılbaşı itibariyle yeniden yukarı doğru çıkacağını sözlerine ekledi.

Ayrıca, bu fiyatların da araç sahibi olmak isteyenler için bir alım fırsatı olduğunun altını çizdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap