SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Whatsapp Avrupa'daki gizlilik politikasını değiştirdi

Whatsapp Avrupa'daki gizlilik politikasını değiştirdi

22 Kasım 2021 Pazartesi - 11:53

WhatsApp, bu yılın başlarında İrlanda'da büyük bir veri koruma cezası alması sonucu Avrupa'da gizlilik ayarlarına ince ayar getiriyor. Avrupa'daki kullanıcılar, mevcut uygulamaları herhangi bir şeyi kabul etmeden kullanmaya devam edebilecek.

WhatsApp 4 Ocak 2021’de gizlilik ilkelerinde yapılan değişikliği ve yeni kullanım koşullarını açıklamış, düzenleme Türkiye dahil birçok ülkede tartışmaları beraberinde getirmişti.  Bu kapsamda Whatsapp, Avrupa'daki gizlilik politikasını değiştirdi. Kararda, İrlanda Veri Koruma Gözlemcisi'nin WhatsApp'a 225 milyon euro para cezası vermesi ve politikalarını değiştirmesi isteği yatıyor. 

Para cezasına itiraz eden WhatsApp Avrupa ve İngiltere'deki politika belgelerinde değişikliğe gitti.

Değişikliği duyuran şirket, "Süreçlerimizde veya kullanıcılarla yapılan sözleşmeye dayalı sözleşmelerde herhangi bir değişiklik yok ve kullanıcıların WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için herhangi bir şeyi kabul etmesi veya herhangi bir işlem yapması gerekmeyecek" dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap