SON DAKİKAHaber > Teknoloji > WhatsApp'tan kullanıcılarına yeni özellik

WhatsApp'tan kullanıcılarına yeni özellik

23 Ocak 2024 Salı - 14:32
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullananlara dosya paylaşım özelliği getirmeyi planlıyor.

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp'a yeni özellik geldi. Milyonlarca kişinin kullandığı uygulama, kullanıcılara AirDrop ya da Nearby Share benzeri bir özellik sunmayı planlıyor.

Fotoğraf paylaşmanın yollarından biri olan AirDrop sıklıkla kullanılıyor.

WABetaInfo’ta yer alan haberlere göre; WhatsApp da bu özelliğe benzeyen ve ‘dosya paylaşımı’ adını verdiği yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Bu özellik şu sıralar Google Play Store’da bulunan en son WhatsApp Beta sürümünde (2.24.2.20 güncellemesi) test ediliyor. Ne zaman kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor.
Planlanan özellik hayata geçtiği zaman WhatsApp kullanıcıları yakınlarındaki herkese dosya gönderebilecek. Mashable Türkiye‘nin aktardığına göre dosyayı alacak kişinin talebi aktive etmek için cihazını sallaması yeterli olacak.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap