SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Hilâfet çağrısı yapan imam hakkında suç duyurusu

Hilâfet çağrısı yapan imam hakkında suç duyurusu

21 Ocak 2022 Cuma - 18:50

Bursa Mihraplı Camii'nde vaaz veren imam Halil Konakçı, Sezen Aksu’yu hedef alıp, hilafet çağrısında bulunmuştu.

Bunun üzerine Bursa Barosu Başkanı Av. Metin Öztosun ile Başkan Yardımcısı Av. Aslı Evke Yetkin, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sezen Aksu’nun tartışma yaratan şarkı sözlerini Bursa’da Mihraplı Camii’nde verdiği vaazda hedef alan Ankara Melike Hatun Camii İmam Hatibi Halil Konakçı, hilafet çağrısı yaparak, “O sahip olsaydı başımızda, o makam hala başımızda olsaydı ne başörtüsüne ne çarşafa ne sarığa ne minareye ne ezana kimse konuşamazdı. Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslâm adına istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Bursa Barosu da Konakçı’yı savcılığa şikayet ettiği dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: "Şüpheli vaazında, hilafet makamını geri istediklerini, hilafetin geri getirilmesi için çalışacaklarını açıkça belirtmektedir. Şüphelinin eylem ve söylemlerinin Anayasa’nın değiştirilemez hükümleri karşısında silahlı isyana tahrik niteliğinde olduğu açıktır."

İmam Konakçı’nın söylemlerinin ve çağrısının Anayasa hükümlerinin değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez hükümlerine aykırı olduğu ifade edilen dilekçede; savcılık makamınca soruşturma başlatılıp, cezalandırılmasının talep edilmesi gerektiği ifade edildi.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

H.BOZKURT
4 ay önce
Ayrica senden daha ii cumhuriyetciyizdir. Tankalrin alatina yatanlarla. Tanklarin arasindan kacip biryerde durumu izleyenleri bir analiz edin
H.BOZKURT
4 ay önce
Saygı.size sesleniyorum. Peki fitili ilk atesleyip.milleti galeyana getiren.dini değerlere saldıran Sanatçı denilen şahıs hiçmi suçlu degil. Yasaları cok ii biliyormuş gibi tavır yapiyorsun ya. Dini değerlere saldırı ve bununla halkta karışıklık yaratmaya ve galeyana getirmeye calışmakta suc degilmi.
SAYGI
4 ay önce
BU HOCAYA SORSAN ANAYASANIN İLK MADDESİNİ BİLEMEZ BÖYLE CAHİL KİŞİLER İMAM OLMUŞ KONUŞUYOR CUMHURİYETE HAKARETTİR. BENCE DERHAL TUTUKLANSIN. DEMEK Kİ DİLİNİN ALTINDA ZİHNİYETİ BOZUK. KİME HİZMET ACABA BE CAHİL.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap