SON DAKİKA

Haber > Eğitim > Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı!

24 Ekim 2021 Pazar - 10:05

Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. MEB yeni kararı resmen duyurdu. Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Halk eğitimi merkezleri tarafından düzenlenen kurslara ait tüm sertifikalar e-Devlet kapısı üzerinden erişime açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni karar! Güzel haber MEB tarafından resmen ilan edildi. Tamamen değişti. Milyonlarca kişi için büyük kolaylık. Artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Halk  eğitim merkezlerinde çeşitli kurslara katılanlar sertifikalarını almak için artık halk eğitim merkezlerine gitmeyecek.

Belgelerini yeni alan ya da daha önceden aldığı sertifikaya yeniden ulaşmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet kapısı üzerinden barkodlu sertifikalarına rahatça ulaşabilecekler. 
 
Hayat boyu öğrenme kapsamında vatandaşların taleplerine göre düzenlenen halk eğitim kurslarını yaygınlaştırmak ve erişilebilirliğini artırmak için yeni bir planlamaya gidildiğini kaydeden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bu kursların başarıyla tamamlanması durumunda alınan belge ve sertifikaların da halk eğitim merkezlerine gitmeden alınabilmesi için yeni bir çalışmayı da tamamlamış bulunuyoruz. Artık vatandaşlarımız, bu belge ve sertifikaları e-Devlet kapsından alabilecekler. Bu projeyi başarılı bir şekilde tamamlayan Bilgi İşlem ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Millî Eğitim Bakanlığı hayat boyu öğrenme kapsamında halk eğitimi merkezlerinde sürekli kurslar düzenliyor. Bu kurslar ile bireylerin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmelerine destek verilmesi amaçlanıyor.
 
Düzenlenen kursların tüm süreçleri Bakanlık tarafından hazırlanan e-Yaygın sistemi ile yürütülüyor. Bu kapsamda Ekim 2021’ e kadar geçen sürede 37 milyon 821 bin 524 vatandaş, 44 milyon 619 bin 327 sertifika almış bulun

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap