AK Parti'nin Yomra'daki anketinden Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu büyük farkla önde çıktı.
AK Partinin Yomradaki anketinden Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu büyük farkla önde çıktı. AK Parti, Sağıroğlunu yerel seçimlerde aday gösterebilmek için çalışma başlattı. AK Partinin yerel seçimlerde mutlaka almak istediği Yomra ilçesinde yaşanan sel felaketinden 2 gün sonra yapılan ankette ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Genel Merkez tarafından ilçe halkıyla yüz yüze yaptırılan ankette Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğluna yüzde 61.5lik baskın oy desteği çıktı. AK Partinin adayı Eyüp Ergan ise ankette sadece yüzde 12lik destek alabildi.
YÖNETİM DE ONU İSTEDİ
AK Partide şaşırtan sonuç sonrası Genel Merkez, Yomra İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle telefon görüşmesi yaparak yerel seçimler öncesi düşüncelerini sordu. 25 kişilik yönetime, Yerel seçimlerde kimi aday göstermeliyiz sorusu yöneltildi. Telefon anketi sonrasında AK Parti İlçe Teşkilatından da İbrahim Sağıroğluna büyük oranda destek çıktı.
İKNA EDİLECEK
25 kişilik yönetimin 12 üyesi, İbrahim Sağıroğlunu aday göstermeliyiz dedi. 6 yönetici çekimser kalırken, 7 yönetici ise karşı yönde görüş bildirdi. Hem halk hem de ilçe teşkilatının görüşü Sağıroğlu olunca AK Parti Genel Merkezi harekete geçti. İlçeyi mutlaka almak isteyen AK Parti kurmaylarının önümüzdeki günlerde Sağıroğlu ile temas kurarak kendisine partiden aday olması için teklif sunacakları öne sürüldü. Sağıroğlunun böyle bir teklife göstereceği reaksiyon merak konusu oldu.