AK Partili Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, partisinin Rize Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Reşat Kasapı ziyaret ederek çalışmalarında başarı dil
Bakırcı daha sonra, Kasap ile birlikte esnaf ziyareti yaparak, "Biriz, beraberiz" dedi ve AK Parti belediyeciliğinin devamı için destek istedi. Kasapa tam destek veren Bakırcı, "Rize, AK Parti belediyeciliği ile farklı bir görünüme kavuştu. Bunu ileriye taşıyacak olan yine AK belediyeciliktir. Bu anlamda Reşat Kasap hocamız kaldığımız yerden yola devam edecektir" dedi. Bakırcı, bu görüntü ve sözleriyle, aday gösterilmediği için AK Partiye küskün olduğu ve Mehmet Bekaroğlunu destekleyeceği yönündeki spekülasyonları da adeta yalanladı.