AK Partili Nimet Baş, CHPli Şafak Pavey'e "Atatürkü başımıza kakmayın" dedi, AK Partililerin başörgütülü eşlerinden utandığına dair sözlere de sert
AK Partili 4 milletvekilinin başörtülü olarak Meclise gelmesinin yankıları sürüyor. MHPli Ruhsar Demirel ve BDPli Pervin Buldanın konuşmalarını çok beğendiğini ve alkışladığını söyleyen AK Partili Nimet Baş, CHPli Şafak Paveyin hayal kırıklığı yaşattığı düşüncesinde. Paveyin "Vitrin" sözünün yanı sıra bazı AK Partililerin başörtülü eşlerinden utandığına ilişkin sözleri de rahatsız edici bulduğunu kaydeden Baş, şunları söyledi:
KİMSENİN EŞİNDEN UTANDIĞI YOK
"Kimsenin eşinden utandığı yok. Bugüne kadar bu kadınları dışlayan, rencide eden siyaset anlayışı içinde yer alacaksınız, sonra da dönüp utanmadan siz eşlerinizden utanıyorsunuz diyeceksiniz
Ne hakla? Siz kim oluyorsunuz da insanların eşleriyle ilgili duygularıyla oynuyorsunuz?"
ATATÜRK'Ü BAŞIMIZA KAKMAYIN
Nimet Baş, Şafak Paveyin parklardaki gençlerin özgürlüğünü Atatürke bağlayan sözlerine de karşılık verdi: "Parklardaki gençlerle ilgili bir değerlendirme yaptıktan sonra bunu da Mustafa Kemale borçlusunuz dedi. Yani artık bu ülkenin kurucusunu anmanın da çok katı ideolojik bakış açılarıyla ona da borçlusunuz buna da borçlusunuz bunu da bilmiyorum ama gelişmiş demokrasilerde bu diller de mümkün değil. Elbette şehitlerimize borçlarımız var ama bu bu kadar da bu ülkenin her konuda herkesin sürekli başına kakılacak bir konu olmasa çok iyi olacak."