Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül, Erzincan ziyareti sonrasında bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Gümüşhanenin Kelkit ilçe
Erzincandan karayoluyla ilçeye gelen Cumhurbaşkanı Gül ve eşini Hükümet Konağı önünde AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Kelkit Kaymakamı Ozan Gazel, Belediye Başkanı Muammer Duran ve ellerinde Türk bayraklarıyla binlerce Kelkitli karşıladı.
Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı, konuklar gelmeden önce bomba uzmanı köpeklerle arama yapılan alanda vatandaşlar selamlaşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı olarak bütün illeri ziyaret ettiğini söyledi. Erzincandan Kelkite geçerken Kelkite uğramadan, vatandaşlarla sohbet etmeden gitmek istemediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, Çok şükür memleketimizin her tarafı gelişiyor ve güzelleşiyor. Daha önce defalarca Erzincana, Gümüşhaneye gelmiştim ama Kelkite ilk defa geldim. Yollarımız güzelleşiyor, havaalanları açılıyor, şehirler ilçeler hepsi güzelleşiyor. Okullar çoğalıyor. Bütün bunlar siz değerli vatandaşlarımız için. Sizler herşeye layıksınız. Sizler her türlü hizmeti hak eden insanlarsınız. Vatan sevgisi, millet sevgisi, devletin bağlılığı ile Kelkit, Gümüşhane, Erzincan, bütün bu bölgelerimiz herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Bu ziyaretlerin sırasında şehir ve ilçelerimizin ihtiyaçlarını da Valilerimizden, Kaymakamlardan, Belediye Başkanlarımızdan dinliyorum. Onlar da muhakkak ki en kısa süre içerisinde giderilecek ve gereken ne varsa yapılacaktır. Kelkite böyle güzel bir havada gelmiş olmaktan çok memnun oldum. Hepinize sevgi ve muhabbetlerimi sunarak Allaha emanet ediyorum dedi.
Konuşmasını bitirdiği sırada yanındakilerin uyarısı ile kendisini izlemek için alandaki çam ağacının en tepe noktasına çıkan 85 yaşındaki Halil Çelike selam veren Cumhurbaşkanı Gül, Bu iş ancak sevgi ve muhabbetle olur. Dağlar da deldirir, böyle ağaçlara da çıkartır insanları. Aman dikkat et. Çıkması kolay da, inmesi zor olur diyerek seslendi. Türkiye'nin Gül'ü Hoşgeldiniz, Hacı Cumhurbaşkanımız Hoşgeldiniz pankartlarının asıldığı alanda Zilli Kilim dokuma tezgahındaki Cumhurbaşkanlığı forslu Türk Bayrağını inceleyen Cumhurbaşkanı Gül ve eşi kendisine hediye edilen bayrağı aldıktan sonra Gümüşhaneye hareket etti.