AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanını halk seçemez diyenlerin bugün milletin karşısına çıkıp oy istemeye yüzleri yok dedi.
10 Ağustosta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Milletvekili Tunç, Geçmişte Cumhurbaşkanlığı seçimleri bir takım vesayet odakları tarafından hep krize dönüştürüldü. 2007de anayasamızda olmayan 367 şartını dayattılar. Meclise Cumhurbaşkanı seçtirmediler. Biz de o zaman milletimize soralım dedik. Halk mı seçsin, meclis mi seçsin diye referanduma gittik. Bugün çatı aday peşinde koşanlar, o gün Cumhurbaşkanını halk seçemez dediler ve Hayır kampanyası yaptılar. Şimdi ise halkın huzuruna çıkıp, oy istemeye bile yüzleri yok, çatı aday miting yapmama kararı almış dedi.
TUNÇ: MİLLETİMİZ 2023 LİDER ÜLKE TÜRKİYEYE OY VERECEK
Milletvekili Tunç, Türkiyenin AK Parti iktidarı ile 12 yılda hayal dahi edilemeyen icraatlara sahne olduğunu, İMF kıskacından, terör belasından kurtulan Türkiyenin artık dünya projelerine imza attığını belirterek, 10 Ağustosta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile birlikte Başbakan Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğunda Türkiyenin istikrarının kökleşeceğini, demokrasinin güçleneceğini söyledi.
TUNÇ: 10 AĞUSTOS DEMOKRASİ BAYRAMI OLACAK
Ramazan Bayramının ardından 10 Ağustosun da bir demokrasi bayramı olacağını belirten Milletvekili Tunç, Milletimiz çifte bayram yaşayacak, Türkiyenin gücüne güç kattığı yeni bir döneme adım atmanın heyecanı tüm ülkemizi saracak, Gezi olayları ile, 17 Aralık 25 Aralık darbe girişimleri ile önü kesilmek istenen Recep Tayyip Erdoğanı Cumhurbaşkanı seçen milletimiz tüm dünyaya mesaj vererek, ülkemde siyaset mühendisliğine yer yok, ben huzur istiyorum, ben istikrar istiyorum, ben icraat istiyorum diyecek şeklinde konuştu.