AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Ercan Çimen, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Ankara temaslarının ardından Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
Çimen, parti binasında yöneticiler ve kalabalık bir partilinin katıldığı toplantıda aday adaylığını resmen açıkladı. Yaptığı açıklamada, 2009 yılında yapılan seçimlerde de aday olduğunu hatırlatan Çimen, ilk günkü heyecanını koruduğunu belirterek, tüm aday adaylarına başarılar diledi ve AK Partiye gösterdikleri teveccühten ötürü teşekkür etti.
Vatandaşlarda meraklı bir bekleyişin oluştuğunu ifade eden Çimen, 1 Kasım tarihinde sona eren aday adaylığı sürecinin ardından parti genel merkezinin aldığı kararla İl Başkanlarının aday adaylık süresinin bir ay daha uzatıldığını söyledi. Parti olarak bir aday belirlerken birçok kriteri dikkate alarak adeta kuyumcu terazisi hassasiyetinde çalışmalar yaparak karar verdiklerini dile getiren Çimen, Bu çerçevede partimizin yapacağı kamuoyu araştırmaları, temayül yoklamaları, il başkanı ve milletvekili görüşleri gibi kriterler dikkate alınarak en iyi adayı çıkarmaya çalışıyoruz dedi.
Gümüşhanede temayül yoklamalarını 16-17 Kasımda gerçekleştireceklerini ifade eden Çimen, şahsıyla ilgili teşkilat ve vatandaşların beklentilerinin farkında olduğunu belirterek, şunları söyledi:
AK Parti genel merkezimizin aldığı yeni bir kararla il başkanlarının aday adaylık süresi bir ay daha uzatılarak 1 Aralık tarihine ertelendi. Genel merkezimiz seçim süreci yaklaşırken kadrolarımızın daha sağlıklı bir seçim atmosferine hazırlanması için bazı il başkanları gibi şahsıma da görevine bir ay daha devam etmem yönünde telkinlerde bulundu. Bu nedenle bir ay daha il başkanı olarak sizlerle birlikte şehrimize hizmet etmeye devam edeceğim.
Gümüşhanenin sahipsizlik girdabından önümüzdeki süreçte kurtulacağını ve geleceğe güvenle bakacağı yeni bir yönetim anlayışıyla bütünleşeceğine vurgu yapan Çimen, Ercan Çimen olarak tüm gayret ve sorumluluğunu bu istikamette yürütürken şehrin sorunlarını da halkla el ele vererek tasfiye edeceklerini söyledi.
GÜMÜŞHANENİN ÇILGIN PROJELERE İHTİYACI VAR
Gümüşhanenin çılgın projelere ihtiyacı olduğunu ifade eden Çimen, adaylığı kesinleşinceye kadar bu yöndeki projelerini açıklayacağını belirterek, Belediye Başkanı adayı iken verdiği sözleri İl Başkanlığı esnasında yerine getirdiğini kaydetti. Bir önceki seçimlerde AK Partiden Belediye Başkan adayı olarak seçime girdiğini, ufak bir yol kazası sonucu Belediye Başkanlığının nasip olmadığını ifade eden Çimen, O dönem başkan olmam halinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiğim projeleri il başkanı olarak gerçekleştirme fırsatı buldum. Çünkü bizlerin amacı bir koltuk elde etmekten ziyade halkımıza hizmet etmek, şehrimizin ülkemizin gelişmesi için çaba göstermektir. Zaten AK Parti mensubu olmanın, AK Partiye gönül vermenin gereği de budur. Bu çerçevede seçimdeki vaatlerimizden birisi olan ve Belediyenin yükümlülüğünde bulunan Harşit Çayı Islah Projesini DSİ aracılığıyla ihale ettik ve bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Yine içme suyu ile ilgili şehrimizin problemi malum. Bu noktada da yine projelerimizden birisi olan Bahçecik Barajı Projemiz için bakanımızdan sözünü aldık ve proje çalışmalarına başladık. Gördüğünüz gibi hiçbir zaman vazgeçmedik, geçmeye de niyetimiz yok dedi.
Gümüşhane Belediye Başkanı olması halinde amacının Türkiyenin önüne koyulan 2023 ve 2071 hedefleri gibi hedeflerle Gümüşhaneye bir vizyon çizerek bu vizyon etrafında üretilecek çılgın projelerle Gümüşhaneyi yeniden güçlü bir şekilde imar etmek olduğunu ifade eden Çimen, önceliklerinin büyüyen Gümüşhane olduğunu söyledi.
Bu hedeflerden ilkinin Gümüşhanenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı olan 2018 olduğunu belirten Çimen, 2018e kadar şehrin tüm alt yapı ve üst yapı problemlerini çözmek ve şehri yaşanabilir bir şehir haline getirmek istediklerini, büyük hedeflerinin ise 2029 olduğunu, bu hedefe doğru ilerlerken üretecekleri çılgın projelerle Gümüşhaneyi bir marka şehir haline getirmek istediklerini dile getirdi.