AK Partide başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte belediye başkan aday adaylıkları açıklanmaya başladı.
AK Parti Giresun İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısıyla Ahmet Şahinin ardından Mete Bahadır Yılmaz ikinci isim olarak Giresun Belediye Başkan aday adaylığını açıkldı. AK Parti Giresun Belediye Başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, her aday adayına eşit mesafede olduğunu vurguladı. İl Başkanı Aydın Bilindiği gibi aday adaylığı müracaatları başladı. Partimiz 11 yıldır oylarını artırarak girdiği her seçimden başarıyla çıkmıştır.
Giresunda da 2009 yılındaki yol kazası hariç aynı şekilde seçimlerin galibi olmuştur. Ancak 2009 yılında merkezde ne yazık ki bir yol kazası yaşanmıştır. Fakat gelecek yerel seçimlerde bunu telefi edecektir. Temennimiz partimize, genel başkanımıza ve başbakanımıza layık bir adayın çıkarak bu telafiyi gerçekleştirmesidir. Bizlerde İl Yönetimi olarak bütün aday adaylarımıza aynı mesafedeyiz dedi.
AK Parti İl Başkanı Aydın, kendisine verilen İl Başkanlığı göreviyle ilgili ise bayram sonrasında aday yönetim kurulu listesini genel merkeze ulaştıracağını söyledi. Yapılan konuşmanın ardından Mete Bahadır Yılmaz, Giresun Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaat dosyasını İl Başkanı Hasan Aydına teslim etti.