AK Parti Beşikdüzü Belediye Başkan aday adayı Zafer Zeytin, son yaşanan gelişmeler hakkında açıklama yaptı. Zeytin, "Beşikdüzünün bir dönem dahi olsa
Muhammet TAŞ
AK Parti Beşikdüzü Belediye Başkan aday adayı Zafer Zeytin, son yaşanan gelişmelerle ilgili Karadenize konuştu. Zeytin, "AK Partinin geleceğini etkileyecek kısır çekişmelerin yeniden zuhur etmesi beni üzdüğü kadar partili diğer halkımızı da haddinden fazla rahatsız etti. Ömrünün büyük bir zamanını sivil toplum liderliği ve AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanlığı yapmış bir kişi olarak, yapılan bu tür talihsiz açıklamaları esefle karşılıyor, AK Partiyi mahalli seçimlerde yine zor durumda bırakacağının endişesini yaşıyorum" dedi.
BU TÜR OYUNLARA ALET OLMAYALIM
Aday adayı Zafer Zeytin, "AK Parti iktidarıyla Beşikdüzüne ne tür hizmetler getirebiliriz? Bunun için, sosyal, kültürel ve ekonomik projeler hazırlayıp halkın önüne öyle çıkalım diyorum. Efendim o bunu demiş, bu şunu demiş söylentileriyle bir yere varılmaz. Yoksa yine AK Partide birtakım karışıklıklar çıkarıp, diğer partilerin seçim kazanmalarını sağlayacak oyunlara mı geliyoruz?
Bu tür oyunlara alet olunup seçimin AK Parti adına kaybedilmesi demek, bence Beşikdüzüne yapılmış en büyük ihanet demektir. Çünkü Beşikdüzünün hiç olmazsa bir dönem dahi olsa AK Parti belediyeciliğine ihtiyacı var. Bu tür ihanete alet olmayalım. Sizin gayeniz üzüm mü yemek, yoksa bağcıyı mı dövmek? Aday adayı olmayı düşünen biri olarak, aday adayı olan arkadaşlara sesleniyorum, eğer gayemiz üzüm yemekse bir araya gelip, parti teşkilatıyla istişare ederek, seçimi kazanmak adına bir rota çizelim" dedi.
BU NASIL EŞİT MESAFE?
Parti teşkilatına da seslenen Zafer Zeytin, şunları söyledi: "Sizler beyanlarınızda, bütün belediye başkan aday adayı arkadaşlara eşit mesafedeyiz deyip, bir yıldan beri bazı başkan aday adaylarıyla istişare içerisinde olduğunuzun açıklanmasını bu millete nasıl izah edeceksiniz? Madem ki belediye başkan adayınızı tespit ettiniz, partiye aday adayı olarak müracaat eden kişilere bunu neden açıklamadınız? Aday adayı olarak partiye müracaat eden ve etmeyi düşünen kişilerle dalga mı geçiyorsunuz? Bu dalga öyle büyür ki, sonra dalganın altında kalırsınız. Sizlere tavsiyem kendinize gelin ve entrikalarla aday açıklaması yapmayın. Sonu hüsran olur. AK Partinin misyon ve vizyonuna uygun olarak, etiklik ve demokratlık çerçevesinde başta parti üyeleri dahil partinin tüm organları ile birlikte bir araya gelip, herkesin elini taşın altına koymak kaydı ve görevden kaçmamak adına herkese bir görev verip seçime girelim diyorum."