AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, BDP ve HDPye çok iş düşüyor. Cumartesi Annesine sahip çıkacaksınız, Pazartesi Annesine niye sahip çıkmıyorsun? Bu
Basın toplantısı düzenleyen Çelik, özetle şunları söyledi: Türkiyede parmakların tetikten çekilmiş olması büyük bir talihtir. Bunu hükümet bölge halkının avantajına dönüştürmeye çalışırken, terör örgütünün de kendi avantajına dönüştürmek istemesini halkımız görüyor. Terör örgütü devletin sabrını zaaf olarak tercüme ederse zarar eder. Öldürmeye yeltenirseniz ölmeye razı olmanız lazım. İmralı ile MİT görüşmeleri yürütüyor. 1inci safha silahların susmasıydı. 2nci safha silahların bırakılmasıdır, eve dönüş ile ilgili bir yol haritası üzerinde çalışılıyor. O dağdaki insanlar av mevsiminde ava gitsinler. İnsan avına çıkmasınlar. Kadınların arkasında saklanmak çok büyük ayıptır. Licede bu yapılıyor. Özellikle uyuşturucu baronları bunu besliyor. Karakollar sadece terör varken kurulmaz. Kaçakçılara kim müdahale edecek.