AK Parti Ortahisar Belediye Başkan aday adayı Mehmet Çelik, üniversitenin Trabzona katkılarına işaret etti.
AK Parti Mehmet Çelik, seçim çalışmalarını Kalkınma Mahallesinde sürdürdü. Burada esnaf ve vatandaşlardan hayır dualarını eksik etmemelerini isteyen Çelik, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Çelik, Trabzonun Türkiye genelinde yaşanabilir şehirler arasında üst sıralarda olduğunu vurgulayarak, öğrencilere derslerinde başarı diledi. Okumanın ve yabancı dilin önemine değinen Çelik, "Sizler Türkiyenin geleceğisiniz. Derslerinize çok çalışın ve çok okuyun. Bunun yanında yabancı dilinizi geliştirin. En az bir dil bilin. Kendinizi günün gereksinimlerine göre yetiştirin. Arayan değil, aranan bir birey olun" dedi. Çelik, mahalle esnaflarını da ziyaret ederek, onlara "Hayırlı işler" dileklerinde bulundu. Çelik, "Esnaflar, şehrimizin gerçek ekonomik dinamikleridir. Onlar da olmazsa Trabzon ekonomisi canlanmaz. Kalkınma Mahallesinde özellikle şehir dışından gelen öğrenciler esnafımızı canlandırıyor, onlara müteşekkiriz. Öğrenciler, bizlerin bacasız sanayisidir. Trabzon çok dinamik bir şehir. Böylelikle şehrimiz büyürken, eğitim kalitemiz de büyür" diye konuştu. Öğrenciler de Çelike iyi dileklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak, aday adaylığı sürecinde başarı dileklerini ilettiler ve daha çok okuyacaklarına dair söz verdiler.