AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, memleketi Ünyede halka seslendi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiyenin geleceğini karartmak istiyorlar. Bu şer odaklarının bu ihanet çetelerinin sesinin, soluğunun kesilmesi, Türkiyeye karşı bir daha hiç kimsenin bir olağanüstü dönem beklentisinde olmaması için, hayalinden dahi geçirememesi için sandıkları patlatmak durumundayız dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, memleketi Ünyede halka seslendi. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamaratın katıldığı mitingde coşkulu kalabalığa seslenen Kurtulmuş, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Ahmet Çamyara AK Parti için destek istedi.
MİLLETİN VEKALETİNİ ASLA YERE BIRAKMAYACAĞIZ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiyede kirli ve tehlikeli oyunlar oynandığını belirterek, Biz dik duracağız, eğilmeyeceğiz. Milletin bize vermiş olduğu vekaletin ağırlığı sırtımızda olsa bile hiçbir zaman yere bakmayacağız, alnımızı yere koymayacağız. İstanbul mitingini gördünüz mü? İstanbul'da öyle bir miting oldu ki en az 2 milyon insan oraya geldi, toplandı. Türkiyeye karşı kumpas kuranları öyle şekilde lanetledi. Türkiye'ye karşı oynanan oyunların farkında olduğunu öyle bir şekilde ortaya koydu ki bu sesi duyması gerekenler dünyanın ta öte ucundan duydular. Bütün bu şer ittifakının hepsi afalladı, yerinde kaldı. Her yeri dolaşıyoruz. Seçim bitmiştir, 30 Mart sandıklarında AK Parti açık ara birinci partidir. Yan yana gelmeleri mümkün değil ama bir araya gelmişler, kol kola tutmuşlar, el ele tutmuşlar ne istiyorlar? AK Partinin önünü kesmek istiyorlar. Milletin iradesine ket vurmak istiyorlar, Türkiyenin geleceğini karartmak istiyorlar, Türkiyeye karşı kumpaslar kurmak istiyorlar. Biz dik duracağız, eğilmeyeceğiz. Milletin bize vermiş olduğu vekaletin ağırlığı sırtımızda olsa bile hiçbir zaman yere bakmayacağız, alnımızı yere koymayacağız diye konuştu.
HİÇ KİMSENİN KARŞISINDA EĞİLMEYECEĞİZ
Türkiyeyi kaos ortamına çekmek isteyenler var diyen Kurtulmuş, Hesap etmedikleri bir şey var oda milletin kendisidir. Hiç kimsenin karşısında eğilmeyeceğiz. Dünyanın ve Türkiyenin egemenlerinin karşısında eğilmeyeceğiz, bundan şüphesiniz olmasın. Biz Allahtan başka hiçbir gücün karşısında eğilmeyiz. Gelip aranızda şunu da söylüyorlar: AK Partinin karşısında kim güçlüyse ona verin. CHPye verin, MHPye verin, Doğu ve Güneydoğu Anadoluda da BDP'ye oy verin diyorlar. Aday bulamıyorlar, Ankarada MHPli aday çıkarıyorlar, selam bulamıyorlar Bozkurt işareti yapıyorlar ve bu ittifakla seçime gidiyorlar. Hayırlı uğurlu olsun. Yetmiyor, yurt dışındaki makaleler, yurt dışındaki dergiler, Türkiyede şu oldu bu oldu, şu oluyor, bu oluyor. Yetmiyor sokaklarda taş atanlar, sokaklarda molotofkokteyli atanlar, yetmiyor Türkiyeyi yeniden terör ortamına çekmek isteyenler. Ne istiyorlar, dertleri nedir, bu milletten istedikleri nedir? Türkiyede ekonomik kriz çıkarmak isterler, Türkiyede siyasi istikrarsızlık çıksın isterler, Türkiyede hükümet bu ülkeyi yönetemesin isterler, isterler ki milletin önü kesilsin. Otururlar bütün araştırma merkezleri bir sürü hesaplar yaptılar, yapmaya da devam ederler. Her şeyi hesaplarlar ama bu hesabın içerisinde bir tek şeyi unuttular. O da milletin bizatihi kendisidir şeklinde konuştu.