Karadenizli ünlü sanatçı Volkan Konak, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Şişli Belediyesinin düzenlediği organizasyonda sahne aldı.
Konak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusunda adaylık sinyali veren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgüle Başkan aday olursa oyum başkana diyerek destek verdi.Şişli Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında Cevahir Alışveriş Merkezi önünde bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlikler kapsamında sahne alan Karadenizli ünlü sanatçı Volkan Konak Şişlililere unutulmaz bir gece yaşattı. Konseri izleyen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık sinyali verirken sanatçı Volkan Konakta Sarıgül aday olursa oyum ona dedi.Kavga edenler için biran önce barış diyoruz diyen Volkan Konak, Sarıgülün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda, Başkan aday olursa oyum başkana dedi.Konak, Dünya Barış Günü gibi anlamlı bir etkinlik çerçevesinde gelmeyi çok istediğim Şişlide sahne almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bize bu imkanı sağlayan ve beni sizlerle buluşturan Başkan Mustafa Sarıgüle çok teşekkür ediyorum diye konuştu.
Konuşmasının ardından çeşitli yörelere ait seslendirdiği şarkılar ile sahnede performansı gösteren Konak, dinleyicileri adeta mest etti. Konak bazı şarkılarını ise hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Konak zaman zaman şarkı aralarında okuduğu şiirlerle de sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.Volkan Konakı gösterdiği performans dolayısıyla tebrik eden Başkan Sarıgül, Biraz önce Volkan Konak bir şey söyledi. Bu benim sorumluluk duygumu daha da arttırdı. Sevgili Volkan Konak dedik ki; Sarıgül aday olursa oyum onun dedi. Ben Volkan Konaka çok teşekkür ediyorum. Bütün İstanbulun huzurunda söz veriyorum ayrım yapmayacağım. Öteki olmayacak bütün yüzdelikleri bazıların söylediği gibi yüzde ellinizi değil yüzde yüzünüzü kucaklayacağım diye konuştu.Zaman zaman Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgülde Konakın seslendirdiği şarkılara eşlik etti. Yerine göre halayların çekildiği, yerine göre horonların tepildiği Volkan Konak konseri yaklaşık 2 saat sürdü.