Siyaset yavaş yavaş hareketlenirken siyasi partiler de belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor.
Adem YILMAZ
Siyaset yavaş yavaş hareketlenirken siyasi partiler de belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Saadet Partisi, Trabzonda adayını ilk açıklayan parti oldu. Geçmişte iki dönem Araklı Belediye Başkanlığı yapan Ümit Çebinin yeniden aday olması kesinleşti. Araklı Belediye Meydanında yapılan aday tanıtım töreninde belediye başkan adayı olarak halkın karşısına çıkan Ümit Çebi gelecek konusunda iddialı konuştu. Araklıda başkan adaylığı için adı geçen İlçe Başkanı Şakir Şahintaş ve Erenler Belediye Başkanı Ömer Bektaş da adaylık açıklamasında Çebi ile birlikte Araklı ilçesini kazanmak için çalışacaklarını bildirdi. Bektaş, Ben Erenleri kazandığımda, kardeşim Ümit Araklıyı kaybetti diye sevinememiştim. Caddelerde, balkonlarda Ümit için ağlayan anaların gözyaşlarını unutmadığım ve tecrübeleri ile Araklıya huzur getireceğini bildiğim için Ümit kardeşimin Araklıda yeniden başkan olmasını istiyorum dedi. Yeşilyalı Belediye Başkanı Hüseyin Fidan ve İl Genel Meclisinin Arsinli üyesi Haydar Gürsoy da Ümit Çebiye destek oldu.
EL ELE YÖNETECEĞİZ
Makamdan düştüm ama siz bana yüz çevirmediniz. Ben de halkıma asla sırt çevirmedim çevirmem diyen Çebi ise, şöyle devam etti: Daha önce Araklıda görev yaptığım 10 yıl içinde herkese eşit davranmaya çalıştım. Bana kimse beni farklı partidenim diye makamına almadın, kovdun, işimi görmedin diyemez. Biz her zaman adaletten yana olduk. Köylerde güçlünün güçsüzü ezmesine seyirci kalmadık, yine kalmayacağız. Araklı için el birliği ile çalışacağız. İdare edilen başkan değil, birlikte Araklıyı idare eden başkan olacağız. Devletin kasasına fareleri sıçanların girmesine izin veren değil, halk için çalışan olacağız. Araklıyı birlikte yöneteceğiz. Başkan seçilirsem Turupu Araklının cenneti yapacağım.