Trabzonun Çömlekçi Mahallesi muhtar adayı Refik Günaydının "Muhtar İdris Sağlam benim seçmenimin kayıtlarını siliyor" iddiasına Sağlamdan cevap gel
Çömlekçi Mahallesinde muhtar adayı Refik Günaydın ile mevcut muhtar İdris Sağlam arasındaki seçmen krizi farklı bir boyut kazandı. Günaydının "Muhtar, bana oy verecek seçmenin kayıtlarını sildi" yönündeki iddiasını yalanlayan Çömlekçi Mahallesi Muhtarı İdris Sağlam, şunları söyledi: "Suçlamalar hayal ürünü. Biz adres değişikliği bildirim listesi (Forum- D) doldurarak, adreslerde oturmayan şahısları nüfus müdürlüğüne bildirdik. Refik Günaydın önce yasaları öğrensin.
Muhtarların kayıt silme yetkisi olmadığını görecektir. Toplam 60 kişi bu mahallede oturmuyor ama seçimde oy kullanacak. Biz mahallede oturan hiç kimsenin kaydını yok göstermedik. Şahıslar mahallemizde oturmamalarına rağmen Yüksek Seçim Kurulundan oy kullanabilmeleri için seçmen kartları çıktı. Burada yanlış var ancak YSK bu yanlışa göz yumuyor."