AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Gümüşhanede özel bir maden firmasına ait çinko ve kurşun madenini ziyaret etti.
Beraberindekilerle birlikte Gümüştaş Madencilik A.Ş.'yi ziyaret İşletme Müdürü Tufan Kayhandan bilgi alan Üstün, Gümüşhanenin maden rezervleri açısından Türkiye sıralamasında önemli noktalarda olduğunu söyledi. Maden ihracatında da Gümüşhanenin önemli yerlere geldiğini kaydeden Üstün, gelecekte yapılan yeni aramalar ve sondaj çalışmaları ile çok daha büyük rezervlerin bulunarak ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacaklarına umut ettiğini dile getirdi. Üstün, ziyaretinde madenci elbiselerini de giyerek yerin 300 metre altına indi ve yapılan çalışmalar bizzat yerinde incelendi.