Trabzonda 4 kardeş 2 ay içerisinde peş peşe aynı hastanede By-Pass ameliyatı oldu.
Trabzonda yaşayan dört kardeşten biri olan 61 yaşındaki Muhittin Güler, kalp krizi sonrası sonrası kroner anjiyo çekildi ve 3 damara kroner by-pass yapıldı. Ameliyatın başarılı geçmesi sonrasında eve giden Güleri diğer kardeşleri Kerim, Şenol ve Nuri Güler ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında aynı sorunun kendilerinde olduğunu da belirten Güler kardeşler hep birlikte hastaneye gitti. Yapılan tetkikler sonrasında belirli aralıklarla by-pass ameliyatı olan Güler kardeşler, sağlıklarına kavuştu. Özel Karadeniz Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tuncay Erden, Op. Dr. Emre Cumhur Baykan, Op. Dr. Öner Kurt, Anestezist Uzmanı Dr. Yavuz Selim Akıntürk, Kardiyoloji Uzmanları Dr. Zeydin Acar ve Dr. Murat Ziyrekden oluşan ekip, dört kardeşi 2 ay içerisinde arka arkaya By-Pass ameliyatı yaptılar.
Özel Karadeniz Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tuncay Erden, Karadeniz Bölgesinde kalp hastalığının fazlaca rastlandığını söyledi. Erden, Özellikle şeker hastalığı, tansiyon ve sigara içenlerde fazla oluyor. Birde aile çok önemli, ailesinde kalp hastalığı olanlarda diğer kardeşlerde olma ihtimali yüksek. Daha öncede buna benzer ameliyatlarımızda oldu. Ama 4 kardeşi 2 ay içerisinde peş peşe aynı sorunu üzerinde ameliyat olması ilginç oldu dedi.
Ameliyat olan 4 kardeşten biri olan 58 yaşındaki Kerim Güler, ameliyat sonrası çok iyi olduğunu belirterek, Ben yürüyemiyordum. Kısa mesafede yoruluyordum. Bunu sonucunda birkaç hastaneye gittim. Bana anjiyo olman lazım dediler. Bazı doktorlar böbrekte rahatsızlığım olduğu için anjiyo olamayacağımı söylediler. Tuncay Beyin yanına geldim o beni ikna etti. Konuşmaları beni tatmin etti. Karar verdim anjiyo olmaya, damarlarımda tıkalı çıktı. Sonrasında ameliyat oldum. Şuan çok iyiyim şeklinde konuştu. 61 yaşındaki Muhittin Güler de aynı şikayetlerle hastaneye gelerek By-Pass olduğunu ve sağlığına kavuştuğunu söyledi.