Trabzonun Akçaabat ilçesi Mersin beldesinde Özel İdarenin bilgisi dahilinde dolgu amaçlı taş çeken kamyonlar nedeniyle yöre halkı isyan noktasına ge
İl Özel İdaresinin bilgisi dahilinde köy yollarındaki asfaltın söküldüğünü, bazı noktalarda asfalt yaması yapılmasına rağmen özellikle yerleşim yerlerinin asfaltlanmadığını belirten Mersin beldesi sakinleri, isyanın eşiğine geldi. İl Özel İdaresinin bazı noktaları yama asfalt ile geçiştirdiğini ifade eden Mehmet Öz adlı vatandaş, "Bizler Koru Park villalarında ikamet ediyoruz. Bizden 2 kilometre yukarıda taş ocağı açan İl Özel İdaresi tüm uyarılarımıza rağmen bizleri mağdur etti. Yerel seçimlerle birlikte İl Özel İdaresinin sorumluluğunun sona erecek olması da ayrı bir sıkıntı oluşturdu. Belde belediyesinin Demokrat Partiden olmasından mı bilemiyoruz ama İl Özel İdaresi yetkilileri köy yollarının bazı noktalarını yama asfalt ile kaplarken konutlarımızın bulunduğu noktaları belediye sınırlarında olduğu gerekçesiyle asfaltlamadı. Toz toprak içinde kalıyoruz ve inanın taş kamyonlarının çalıştığı zamanlarda yaşanmaz hale geliyor konutlarımız. Artık bu taş ocağının da işletilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Ve yetkilileri göreve davet ediyoruz. Artık yeter" dedi.
Adem YILMAZ