Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Belediyesi Zabıta Müdürü Bayram Ali Sarı'yı bıçakla yaralayan kişinin 15 gün önce kendisine rastladığını, fa
Saldırganın tavrının sürekli olduğunu ve durdurulamadığını belirten Bakırcı, şöyle devam etti: ''Saldırgan 15 gün önce bana rastlamış, farklı konuşmuştu. Bıçağa hamle eder gibi oldu ancak çekindi veya vazgeçti. Sonuç bu noktaya geldi. Yaşadığımız her olayı yargıya taşıyoruz ancak sonuç olmuyor. Üç ay önce 82 suç dosyası olan buna benzer bir tip, bıçak çekme teşebbüsünde bulundu. O şansı vermeyerek tokatladım ve yere düştü. Bir ay önce bir sarhoş evimi gece geç saatte arıyor. Evime geliyor ve çevreye rahatsızlık veriyor. Şikayetçi oluyoruz. Adam elini kolunu sallayarak geziyor. Umut ediyorum ki son olur. Ya bu şehirde her olumsuzluk serbest diyeceğiz ya da mücadelemize devam edeceğiz.''