Trabzon Valisi Öz, imar konusundaki çarpıklıklara dikkat çekerek belediye başkanlarını uyardı.
Trabzon İl Koordinasyan Kurulu toplantısı Valilik A Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya ilçe belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı. Toplantıya başkanlık eden Vali Abdil Celil, Of Belediye Başkanı Salih Sarıalioğlunun sahil kesiminde Otopark ve Of ilçesine ikinci bir giriş talebini de değerlendirdi. Öz, "Darıcadan itibaren Ofa kadar önümüzdeki süreçte çevre yolu yapmamız ortaya çıkacak. Sahil yolu üzerinde çok kötü bir yapılaşmamız var. Merkezden Ofa gidinceye kadar tüneller ve viyadükler dışında burası sahil yoludur, çevre yoludur mantığı ile bakacağımız yer yok. Bazı ilçelerde iki tane geçiş var. İlçeye geçişlerin üçüncüsü, dördüncüsü, beşincisi olsun diye uğraşılıyor. Olsun da sahil yolu ya da çevre yolu olma özelliği kayboluyor. Orduda çevre yolu yapılıyor. Ordudaki çevre yolundan sonra sahil yolunu en fazla kesintiye uğratan birim biz oluyoruz. Darıcadan tutun Arsine kadar çok kesinti var. İç imarda fedakarlık yapıp bu konunun bir kısmını içerde çözmemiz gerekiyor" dedi.
HALK PLAJLARI GÜNDEMDE
Yaz mevsimlerinde yaşanan boğulma vakalarına dikkat çeken ve bu konuda önlem alınmasının şart olduğunun altını çizen Vali Öz, "Plajı olan beldelerde belediyelerimiz plajlarına sahip çıksın. Halk plajları oluşturmak için çalışma yapsınlar. Batıda, Egede beach park türü yapılar oluştursunlar. 50-100 bin TLlik yatırımlar bunlar. Belediyeler bu plajları kiraya vermek yerine kendileri işletsin. Ücretsiz yapsın ve halka kaliteli hizmet sunalım. Cankurtaranlarla beraber güvenliği sağlayalım ve bu yerleri de zaman zaman denetleyelim. Sahilde plajı olan ilçelerde halka en güzel verilecek hizmetlerden biri de budur" dedi.
Adem YILMAZ