Trabzonda şehrin dört bir yanına emek ve para harcanarak dikilen çiçekler kendini bilmez kişilerce
yerinden sökülüyor.
Trabzon Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı işçiler dikiyor, duyarsız vatandaşlar ise çalarak bahçelerine dikiyor. Maddi değerinin çok fazla olmamasına karşın Trabzona canlılık katan çiçekleri kopartan şahıslara tepki gösteren vatandaşlar ise hakaretlere maruz kalıyor. Özellikle siklamenler ve menekşeleri korumakta güçlük çeken Trabzon Belediyesi yetkilileri, vatandaşları çevreye duyarlı olmaya davet ediyor. Şehrin göbeğinde bulunan orta refüj ve parklardaki çiçekleri bile gündüz vakti kopartan kişilerin çevre umurunda olmuyor.
Diktikleri çiçekleri bir gün sonra yerinde bulamayan belediye yetkilileri ise, MOBESEler dahil her türlü kamera görüntülerinden faydalanarak, çiçekleri kopararak Trabzonun güzelliğini baltalayan şahıslara karşı gerekirse cezai işlem uygulamaya hazırlanıyor.
Adem YILMAZ