Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin düzenlendiği yıl sonu etkinliğine katıldı.
Trabzon Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesinde düzenlediği etkinlik katılımcılar tarafından çok beğenildi. Okulun öğretmenleri, öğrencileri ve velileri tarafından hazırlanan etkinlikte öğrenciler yıl boyunca öğrendikleri şarkıları seslendirip çeşitli skeçler sergilediler.
Etkinlikte en ilgi çeken gösteri ise Türk bayrağı figürlü bir çocuğun sahnede seslendirdiği ben bayraksız yapamam isimli şiiri oldu. Kelebekler, ağaçlar ve çeşitli dünya masal karakterlerinin yanı sıra Nasrettin Hoca, Oflu ile Şeytan gibi karakterleri de canlandıran öğrencilerin gösterisi aileler tarafından ilgi ile izlendi. Çocuklarının en mutlu anlarını seyreden anneler yavrularını bu güzel günlerinde yalnız bırakmadı.