TEV Öğrenci Yurdu Müdürü Fikriye Güler Eskici, "Cumhuriyetin Atatürk tarafından gençlere emanet edilmesinin bir amacı vardı. Çünkü bu ülke sizlere ema
Fatih İSAK
Türk Eğitim Vakfı (TEV) Trabzon Şubesi, Kız Öğrenci Yurdunda kalan TEVin üniversite öğrencileri 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladılar. Kutlamada Atatürkü anan gençler, Büyük Önder'in en sevdiği şarkıları söylediler. TEV Öğrenci Yurdu Müdürü Fikriye Güler Eskici, geçmişte ulusal bayramların halkla beraber stadyumda coşkulu kutlandığını hatırlatarak, "Ulusal bayramlara coşkuyla hazırlanır, bu bayramları coşkuyla kutlardık. Çok 19 Mayıslar gördüm, çok çok coşkuyla yaşadığımız 19 Mayıslar vardı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde her şeyin başlangıcı olan çok çok özel olan bu günün Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere emanet edilmesinin bir amacı vardı. Çünkü bu ülke sizlere emanet. Geleceğin, şairleri, bilim adamları, düşünürleri sizlersiniz. Siz çok kıymetlisiniz. Bu ülke için çok çok çalışmalısınız" dedi.