Trabzon'un Maden ve Uçarsu köylerinde, halkın düğüne gitmesini fırsat bilen hırsızlar işbaşındaydı.
Trabzonun Maden ve Uçarsu köylerinde, halkın düğüne gitmesini fırsat bilen hırsızlar birçok evden 150 bin lira ve değerli eşya çaldı. Akçaabat ilçesi Derecik beldesinde komşularının düğününe giden köy halkı, evlerine döndüklerinde büyük şok yaşadı. Uçarsu ve Maden köylerinde oturan vatandaşların düğünde olmasını fırsat bilen hırsızlar camlardan girdikleri evlerden toplam 150 lira para ile değerli eşyaları çalarak kayıplara karıştı. Mutlu günde hüzne boğulan vatandaşlar olayı jandarma ekiplerine bildirdi. Jandarma, hırsızların kimliklerini belirledi. Maden Köyü Muhtarı Emrullah Cesur, Biz köy halkı olarak bir zamanlar bu hırsızlardan çok büyük sıkıntılar çektik. Köyümüzde gördüğünüz ve şüphelendiğiniz yabancıları mutlaka muhtarlığa veya jandarmaya bildirin dedi.