Trabzon Anadolu Tüm Engelliler Derneği ve KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi öğrencilerinin destek verdiği proje ile 7 yıldır engelli olan Mehmet Demir özgü
Trabzon Anadolu Tüm Engelliler Derneği Başkanı Hacı Kaya, Genel Sekreteri Yusuf Şafak ve KTÜlü öğrencilerin ortak çalışmaları ile yürütülen projede hayatını 7 yıldır engelli olarak geçiren Mehmet Demire tekerlekli sandalye alınarak Söğütlüde ki evinde kendisine teslim edildi.
Başkan Kaya tekerlekli sandalyenin tesliminde yaptığı açıklamada bu tür projeleri sık sık hayata geçirdiklerini ve bundan sonra da geçirmeye devam edeceklerini belirtip Amacımız engelli ailelere yardımcı olup, onların da hayatlarını engelsiz bir şekilde sürdürmelerine katkı sağlamak. Çalışmalarımız dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da aynı çizgide devam edecek. Bizi sevindiren ayrı bir konu bu tarz bir projeyi üniversiteli genç arkadaşlarımızla ortak şekilde hayata geçirmemizdir. Bu projeleri çoğaltıp daha fazla engelli vatandaşımıza ulaşıp engelleri kaldırmak adına tüm gücümüzle çalışacağız. ifadelerini kullandı. Başkan Kaya ayrıca Trabzonda ki hayırsever ve iş adamlarına da seslenerek bu tarz projelerde derneklerine yardım çağrısında bulundu.