Samsunda Kan Bağışına İlkadım Projesi kapsamında Kan Bağışına İlk Adım Hatıra Ormanı oluşturuldu.
Türk Kızlayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi ve Şahinoğlu Kolejinin ortaklaşa hazırladığı Kan Bağışına İlkadım Projesi kapsamında Canik ilçesinin Sarıbıyık köyünde 3 hektarlık bir alana öğrencilerin katılımıyla 300 kızılçam fidanı dikildi.
Kan Bağışına İlk Adım Hatıra Ormanı'nda düzenlenen fidan dikimi öncesi konuşan Şahinoğlu Koleji Genel Müdürü Ulaş Sağırkaya, "Amacımız anaokulu, ilkokul ve orta öğretim okullarında eğitim gören genç beyinlerde kan bağışının bilincini oluşturmak ve tüm çevreye yaymaktır. Bu amaçla bu tür bir proje hazırladık. Bu proje kapsamında 300'e yakın öğrencimizle bugün hatıra ormanına gelerek fidan dikimi gerçekleştirdik" dedi.
Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım ise, "Proje çerçevesinde öğrencilerin kan bağışı konusunda bilinçlendirilmeleri sağlanmış, bu bilgileri ailelerine ve çerçevelerine aktarmaları için çalışmalar yürütülmüştür. Benzer birçok etkinliğin gerçekleştiği bu proje kapsamında bugün 'Kan Bağışına İlk Adım Hatıra Ormanı' oluşturduk" diye konuştu.
Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı üyeleri ve gönüllülerinin de destek verdiği Kan Bağışına İlk Adım Hatıra Ormanı'nda program sonunda katılımcılar günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.