AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, fındık üreticilerine alan bazlı destek ödemelerinin başlayacağını bildirdi.
Hamarat, fındık üreticilerinin yanında olmaya devam ettiklerini belirtti. Üreticilere alan bazlı destek ödemelerine başlanacağını ifade eden Hamarat, şunları kaydetti: "Fındık üreticilerine yapılacak alan bazlı destek ödemeleri bugün üreticilerin hesaplarına aktarılmak üzere Ziraat Bankası'na yatırılacak. Ordu ekonomisine girecek yaklaşık 720 milyon TL ile üreticiler fındık sezonu öncesi oldukça rahatlayacak. Biz fındık üreticilerimizin her zaman yanındayız. Hayırlı uğurlu olsun."
Hamarat, ödeme takvimlerinin ise üreticilerin TC kimlik numaralarının son rakamına göre yapılacağını belirterek, 0 ve 9 olanların yarın, 1 ve 8 olanların Perşembe günü, 2 ve 7 olanların Cuma günü, 3 ve 6 olanların Pazartesi günü, 4 ile 5 olanların ise Salı günü Ziraat Bankası şubelerinden paralarını alabileceğini bildirdi.