Bayburt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan genel temizlik çalışması devam ediyor.
Yol kenarlarına, boş alanlara, sokak aralarına, Çoruh Nehrine, şehir dışındaki yol kenarlarına ve mesire alanlarına atılan çöpler, ekipler tarafından siyah çöp torbalarına konularak bir araya toplanıyor ve görüntü kirliliği oluşturan unsurlar ortadan kaldırılıyor.
Her Şey Daha Temiz ve Daha Yaşanılabilir Bayburt İçin sloganıyla yola çıkan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, özellikle yaz aylarında bulanmamız nedeniyle nerdeyse hiç boş kalmayan ortak kullanım alanları, Çoruh Nehri kenarı ve içi ile Bayburtun hemen hemen her noktasının temizliğiyle yakından ilgileniyor. Ayrıca her hafta cadde ve sokaklarda yıkama çalışması yapılarak sterilizasyon sağlanıyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Temizlik İşleri Müdürü Beyza Uçurum, daha temiz bir Bayburt için belli bir program dâhilinde cadde ve sokakların yıkama işleminin, çöp toplama ve genel temizlik işlerinin düzenli bir şekilde yürütüldüğünü belirtti.