Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, dünyaca ünlü ressam ve belgesel yapımcısı Ahmet Güneştekini makamında kabul etti.
Güneşin İzinde adlı tarih, kültür ve sanat içerikli TV belgesel gezileri boyunca Türkiyenin neredeyse tamamında gerçekleştirdiği Çocuklarla Resim atölyelerinde 10 bine yakın çocukla buluşan ressam Ahmet Güneştekin 23 Nisan Etkinlikleri kapsamında Rizede gerçekleştirdiği program sonrasında Vali Dr. Recep Kızılcıkı makamında ziyaret etti.
Ahmet Güneştekin TRTde 2007 yılında yayımlanan Güneşin İzinde adlı belgesel programında Trabzon Sümela adlı belgesel programı gerçekleştirmişti. Ayrıca Ayasofya Müzesinde resim sergisi açan Ahmet Güneştekin efsaneleri anlattığı tablolarında Sümela adlı bir tablosu da bulunuyor.
Vali Dr. Recep Kızılcık, görüşme sonrasında ressam ve belgesel yapımcısı Ahmet Güneştekine hediye takdim etti.