Karadeniz'de yetişkinlerin yanı sıra çocukların da silah merakı istenmeyen can kayıplarına neden oluyor.
Giresunun Espiye ilçesinde dedesine ait tabanca ile oynayan 9 yaşındaki Yusuf K. kendisinden iki yaş büyük ağabeyi 11 yaşındaki Şaban K'nın ölümüne neden oldu.
Edinilen bilgilere göre, ilçenin Kurugeriş köyünden Karaovacık Yaylası'na giden kardeşlerden Yusuf K., dedesinin yayla evinde sakladığı ruhsatsız silahı alarak oynamaya başladı. Yusuf Knın elindeyken ateş alan silahtan çıkan mermi o sırada yatmakta olan ağabeyi Şaban Knın başına isabet etti. Şaban K. (11) olay yerinde hayatını kaybetti. Ağabeyinin ölümüne neden olan Yusuf K. jandarmadaki ifadesinin ardından ailesine teslim edildi. Şaban K'nın cenazesi Trabzon Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından ilçenin Kurugeriş köyünde toprağa verildi.