14 yıl önce batan kum gemisi Beşikdüzü S.S. Su Ürünleri Kooperatifi tarafından çıkartılıyor.
Trabzonun Beşikdüzü İlçe Limanı açıklarında 14 yıl önce batan kum gemisi Beşikdüzü S.S. Su Ürünleri Kooperatifi tarafından çıkartılıyor.
Konuyla ilgili bilgi veren Beşikdüzü S. S. Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Rahmittin Namlı 14 yıl önce Alaşehir isimli kum gemisi, balıkçı barınağımıza girişte battı.
O günden bu zaman kadar gemilerin giriş çıkışını da engelliyordu. Batık geminin çıkarılması için ihale bile yapıldı ama ihaleye kimse girmedi. Bu konuyu bütün yetkili birimlere bildirmemize rağmen bugüne kadar bir sonuç alamadık.
Sonunda bizler Beşikdüzü S. S. Su Ürünleri Kooperatifi olarak bu gemiyi çıkarmak için müsaade aldık, masrafları da kooperatif olarak bizler üstlendik. Şuanda çıkarma işlemleri devam ediyor. İnşallah 15-20 gün içerisinde batık geminin tüm parçalarını çıkarmış olacağız. Batık gemiyi çıkarmak için tahminen 50 bin TL masrafımız olacak dedi.