Trabzonun Kalkınma mahallesinde mazgallardan yemek fışkırıyor.
Adem YILMAZ
Zaman zaman belediye işçileri tarafından temizlendiği iddia edilen mazgallara ise çevredeki bazı işletmelerden yemek artığı döküldüğü de iddia ediliyor. Çevredeki esnaf ise durumun kendilerinden kaynaklanmadığını belirtiyor. Dükkanlarımızı çöp deposu olarak kullanamayız diyen lokanta işletmecisi İlhan Kılıçlı, Çevremizde çöp konteynırları kötü koku yayıyorlar gerekçesiyle kaldırıldı. Çöp kutuları olmayınca da çıkan çöpleri esnaflar dükkanlarında biriktirmek zorunda kaldı. Belli saatlerde çıkarttığımız çöplerde zamanında alınamayınca sokak hayvanlarının saldırısına uğradı. Yırtılan poşetlerdeki yemekler de mazgalları doldurdu dedi.
BU İYİ HALİMİZ
Kılıçlı, Yerleşim yeri olmayan vatandaşın olumsuz etkilenmeyeceği yerlere üstü kapalı çöp konteynırı koyulması gerekiyor. Çevreye yayılan atıklar sinekler aracılığı ile çocuklarımıza, insanlarımıza hastalık olarak dönebilir. Bunun önlemi bir an önce alınmalı. Kötü koku ve görüntüden kurtulmak istiyoruz. Belediye işçileri zaman zaman mazgalları temizliyor. BU gördüğünüz görüntüler ise mazgalların iyi hali dedi.