Trabzonda özel bir hastanenin sahil yolu üzerinde karayolunu ve kaldırımları işgal etmesi belediye meclisinin gündem maddesini oluşturdu.
Trabzonun özellikle son zamanlarda kanayan yarası olan otopark sorunu belediye meclisinin de gündemine geldi. Bir türlü çözüm bulunamayan Trabzonun trafik sorunu neşter vurulmayı beklerken şehrin sahilinde yer alan özel bir hastanenin karayolunu ve kaldırımları işgal etmesine CHPli meclis üyesi Ahmet Yılmazdan tepki geldi. Yılmaz, "Hastane bedava otoparkı buldu, vazgeçer mi? Yolları ve kaldırımları işgal ediyorlar.
Siz belediye olarak bu hastaneye ne yaptırım uyguluyorsunuz" diye sordu. "Doğrucu Davut" diye anılan Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Osman Necip Sevinç de CHPli Ahmet Yılmaza destek verdi. Sevinç, "Gerçekten yolu ve kaldırımı işgal etmişler. Görüntü kirliliği yanında içerisi de mikrop yuvasına dönüşmüş. Yoğunluktan insanlar hastane içinde bile birbirlerine sürtünerek geçebiliyor. Bu yoğunluğu kaldıracak otopark da yok. Kanuniye bakıyorsun devlet hastanesi ama düzenli, tertemiz. Bu hastanenin de böyle olması gerekirdi. Otopark konusunda bunlara 5 yıllık bir süre tanıyarak, ruhsatlarını iptal etme yoluna gidemez miyiz? Gerekirse iptal etmeliyiz" dedi.