Trabzonun Esentepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Ayvaz, sokakları uyuşturucunun istila ettiğini ifade etti.
Şükrü ÜÇÜNCÜ
Esentepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Ayvaz, son dönemlerde basında çıkan haberlerin Esentepelileri rahatsız ettiğini açıkladı. Ayvaz, "Son dönemlerde Trabzonun neresinde olay olsa Esentepede oluyor diye belirtiyorlar. Bir bakıyorsunuz Değirmenderede olay olmuş, çıkıp Esentepe diyorlar. Çömlekçide otel baskını oluyor, Esentepede kadınlara fuhuş baskını... Bu böyle olmaz. Esentepe Mahallesi, sakin ve asayişsizlik oranı düşük bir yerdir. Emniyetten mahalle asayişleri ile ilgili araştırma yapıldı, asayişsizlik oranı en düşük mahalle biziz" dedi.
SOKAKLARIMIZ UYUŞTURUCU BATAĞINDA
Trabzonda sokak ortasında esrar sarıldığını ifade eden muhtar Ayvaz, "Uyuşturucu madde Trabzon sokaklarını istila etmiş durumda. Bir bakıyorsunuz ıssız sokakların köşe başlarında ellerinde esrar kâğıtları tütün ile esrar sarmaya çalışıyorlar. Torbacı diye tabir edilen kişilerinde sayısı artmış. Bu Trabzon nereye gidiyor? Bir anlam veremiyorum. Kendi mahallemde uyuşturucu maddeye karşı savaş açtım. Gençleri uyarıyorum. Buna bir çare bulmazsak durumumuz çok vahim" diye konuştu.
DAVULCULAR MAHALLELLİYİ ÇILDIRTTI
Ramazan ayında mahalleli tarafından telefon yağmuruna tutulduğunu belirten Ayvaz, "Trabzonun genelinde davul çalmak yasak ama bunu dinlemiyorlar. Eline davul geçiren sahur vakti sokaklara çıkıyor ve davul çalmaya başlıyor. İnsanlar 155 arayacaklarına beni arayarak Muhtar nedir bu? Eline davulu geçiren sokağa çıkıyor diyorlar. Ben de 155i arıyorum, biz bakmıyoruz, zabıta bakıyor. Ben ne yapayım, kaldım bu davulcularla sıkıntıya" dedi.